W życiu czasami trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.

Wysłany dnia 4 sierpnia 2021 przez kontakt
W życiu czasami trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.

trzeba

Masz z pozoru idealne życie. Masz wspaniały dom, kochającego męża/żonę, cudowne dzieci, ukochanego psa, spełniasz się zawodowo. Jednak każdy z nas doświadcza w życiu momentu, kiedy ma ochotę przycisnąć guzik z napisem “reset”. Czujesz, że w Twoim życiu nic już się nie zmienia, cierpisz z wszechobecną monotonią, denerwują Cię codzienne rutyny. Masz ochotę uciec, cały czas wracasz wspomnieniami do dni, kiedy wszystko było bardziej kolorowe, a Ty byłaś naładowana energią i chęcią do życia. Szkoda tylko, że nasze życie nie jest urządzeniem elektronicznym, a guzik przywrócenia ustawień fabrycznych życia nie został jeszcze wynaleziony. 

 

Na szczęście jesteśmy zdolni do myślenia. A dzięki temu do zmian, jakich możemy dokonywać w swoim życiu. Jasne, nie jesteśmy w stanie wymazać ze swojego życia błędów, naszych osiągnięć, naszych doświadczeń, ludzi, których poznaliśmy, naszych dzieci, naszej rodziny. Jednak możesz pozwolić sobie na ten “reset”, usuwając ze swojego życia to, co wprowadziło Cię w poczucie nudy i marazmu. 

 

Zapewne zastanawiasz się jak to zrobić. 

Niestety tutaj rada nie będzie oczywista, ponieważ każdy ma swoje własne, unikatowe życie, a co za tym idzie - własne zobowiązania, problemy, obietnice. W pewnych sytuacjach należy podejść zupełnie inaczej. Niektóre nie pozwalają Ci stuprocentowo przywrócić ustawień fabrycznych. 

 

Skupmy się jednak na pozytywach i zwizualizujmy sobie, że każdy z nas ma taką możliwość. 

Twoim guzikiem z napisem “reset” może być urlop w pracy, wyjazd na wakacje bez męża, bez dzieci, bez osób otaczających Cię każdego dnia. Resetem może być zmiana mieszkania, ponieważ obecne wywołuje w Tobie niedobre wspomnienia. Wyjazd na rodzinną wieś, gdzie wychowywałaś się od małego może pozwolić Ci wrócić do ustawień fabrycznych. Co więcej? Ulubione danie z dzieciństwa wraz z obejrzeniem ulubionej bajki. Zapytaj się samej siebie, czego pragniesz z wcześniejszego życia i pozwól sobie teraz to otrzymać. Zastanów się nad realnymi możliwościami. Może warto odezwać się do Twojej przyjaciółki z dzieciństwa, z którą grałaś w klasy pod blokiem?

Sposobów na przywrócenie ustawień fabrycznych jest miliony. Od Ciebie zależy, który z nich jest Ci potrzeby i który wykorzystasz. Nie muszą być to rzeczy wielkie, jednak ten reset może w cudowny sposób odmienić Twoje patrzenie na świat, sposób działania. Może właśnie teraz tego potrzebujesz. 

 

Tak jak w elektronice, w życiu czasami trzeba coś odświeżyć. Przede wszystkim trzeba odświeżyć dobre wspomnienia, które tkwią w naszej głowie. Pozwolić sobie doświadczyć je na nowo i czerpać z nich taką samą radość jak kiedyś. 

 

Uwierz mi.

Warto. 

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.