Nie musisz opierać się jedynie na kompromisach.

Wysłany dnia 30 czerwca 2021 przez kontakt
Nie musisz opierać się jedynie na kompromisach.

Załóżmy, że jesteś osobą, która nienawidzi jajek. Nie znosisz ich, nie jadasz nawet na Wielkanoc. Obrzydlistwo. Wnet znajdujesz się w sytuacji, kiedy ktoś przygotowując śniadanie pyta: “Jajecznica czy omlet?”. 

Na samą myśl Cię wzdryga, jednak i tak wybierasz. 

Wiesz dlaczego? Bo jesteśmy przyzwyczajeni do kompromisów. Już od dziecka nasi rodzice zawierali z nami kompromisy, mówiąc, że jak założysz czapkę to pozwolą Ci zjeść batonika, babcia, która zawsze powtarzała “ziemniaczki zostaw, ale mięsko zjedz”. A nasze relacje? Wybieramy albo inteligentnego, ale bardzo nudnego gościa lub zabawnego, pewnego siebie, ale głupiego. Zawsze wybieramy między tym, a tym. Nauczyliśmy się, że poza tym schematem nie ma nic więcej. Nawet nie ma sensu szukać. Po prostu należy wybrać z tych dwóch opcji i tyle. 

Będąc osobą, która nie lubi jajek poprosiłabym o inne śniadanie. A jeśli byłoby to nierealne, po prostu zrobiłabym je sama. Dlaczego? Bo istnieje zawsze jakaś trzecia opcja, jakieś wyjście.

Dlatego jeżeli masz tkwić w związku z osobą, która nie będzie dla Ciebie odpowiednia - nie wchodź w to. Nie musisz wybierać. Jeżeli masz iść na studia, które kompletnie nie będą Cię rozwijać - jaki jest sens? Popraw maturę, spróbuj za rok dostać się tam, gdzie marzysz. Nie wybieraj bylejakości tylko dlatego, że tak jest łatwiej, że te opcje są dostępne. 

Uwolnij swoją kreatywność. Sposobów na wykonanie danego zadania jest naprawdę dużo. Oczywiście, na początku widać jedynie te, które są banalne, nie prowadzące do niczego. Jednak jeżeli je odrzucisz, zaczniesz dostrzegać kolejne możliwości, które będą cechowały się większą trudnością, ale efekt końcowy będzie zdecydowanie bardziej Cię cieszył. 

Przestań zadowalać się jedynie nijakimi osiągnięciami. Czy naprawdę pierwsze miejsce w konkursie na Najlepiej Ulepione Pierogi tak Cię satysfakcjonuje? Jeśli nie, zacznij wierzyć w siebie i pomyśl nad tym, ile możesz osiągnąć prawdziwych sukcesów. 

Zadaj sobie pytanie: co bym zrobiła gdyby nie paraliżował mnie strach? Co bym zrobiła, gdybym miała więcej pieniędzy? Co bym zrobiła gdybym miała tylko pół roku na to, co odkładam przez wiele lat? Co bym zrobiła gdybym miała zacząć działać zupełnie odwrotnie niż dotychczas? 

Zapewne zawsze zachwycały Cię nieszablonowe wyjścia. Ktoś, kto miał zamknięte drzwi, więc wyszedł oknem. Zamiast iść według wyznaczonej drogi, zbaczał, by odnaleźć skrót. To postawy godne podziwu bo nie pozwoliły sobie na bylejakość. Chciały czegoś znacznie większego. 

I Ty też możesz przestać podążać za kompromisami. Wystarczy, że zbadasz na co Cię stać. 

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.