Jesteś miły dla wszystkich? Znamy osobę, dla której nie jesteś…

Wysłany dnia 24 czerwca 2021 przez kontakt
Jesteś miły dla wszystkich? Znamy osobę, dla której nie jesteś…

Dobroć i empatia to pożądane cechy, pomagające w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu stałych relacji. Osoby, które posiadają te cechy są zazwyczaj lubiane w towarzystwie, ich pozytywne podejście do innych wyczuwa się, gdzie nie będą. Wchodząc do sklepu mówią “dzień dobry”, przy wyjściu życzą miłego dnia. Zawsze podadzą dłoń osobie, która jest w potrzebie, służą ramieniem do wypłakania się. To te osoby przyniosą szklankę wody na starość. To te osoby odejmą sobie, by ktoś inny mógł mieć. Jeśli w autobusie zauważą starszą osobę albo ciężarną kobietę - od razu ustępują miejsca. Wskażą dobrą drogę, gdy ktoś się zgubi, poniosą zakupy, gdy będzie za ciężko, będą wspierać w realizacji marzeń. Zawsze uśmiechną się szeroko, gotowi na zalanie falą dobroci i przytulenia. 

 

No i wszystko byłoby idealnie. 

 

No właśnie.

 

BYŁOBY.

 

Prawda jest taka, że ustępując miejsca w autobusie, metrze, czy tramwaju - tak, czyni dobrze, jednak również pozbawia miejsca dla samego siebie. Tego miejsca w świecie, miejsca zakorzenionego wewnątrz. Odejmując sobie, nie tylko sprawia, że nie będzie mieć lub będzie mieć mniej konkretnie czegoś. Będzie mieć mniej siebie samego. Podczas wspierania w realizowaniu marzeń zapomni o swoich marzeniach. Codziennie przytulając, przestanie być przytulana. Życząc miłego dnia, ktoś będzie miał dobry dzień - ona nie będzie. Nie znajdzie ramienia, w które może się wypłakać. A bycie lubianym w towarzystwie będzie dlatego, że nie absorbuje są, a pozwala innym być w centrum uwagi. 

 

Osoba miła dla wszystkich jest niemiła dla siebie samej. Nie dostrzega siebie. Nie daje sobie miejsca w pierwszym rzędzie teatru życia. Pozwala by inni kierowali tym teatrem. I choć powinna grać główną rolę, pozwala by nigdy nie pojawiła się na scenie. Żyjąc w cieniu innych osób, zatraca swoją osobowość, poczucie wartości, cel i marzenia. Nie dopuszcza swojego wewnętrznego “ja”, uchodząc za całkowicie nieważną jednostkę.  Nie traktuje się poważnie, nie polega na sobie, nie decyduje o swoim życiu. 

 

Czy naprawdę osoba, która służy innym, która uśmiechem rozpromienia całe towarzystwo powinna być dla siebie tak surowa? BYNAJMNIEJ. 

 

Najpierw należy docenić siebie samego. Zauważyć, jak wiele dobrych rzeczy robię. I zastanowić kim takim złym jestem, że według siebie nie zasługuję na dobro? Na bycie miłym dla siebie? Nie znajdziesz odpowiedzi, ale ten brak odpowiedzi sprawi, że znajdziesz siebie. I pozwolisz sobie poświęcić czas na bycie z samym sobą. 

 

Zniknęłaś, ale to nie znaczy, że możesz rozpalić się na nowo. Bądź nadal miła, ale w tym wszystkim postaw się na pierwszym miejscu. Nie bierz odpowiedzialności za życie innych, za ich wybory, rozterki. W ciągu życia masz do zagrania tylko jedną rolę. Nie pozwól by zagrał w nim Twój dubler. 

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.