Moda na brzydotę?

Wysłany dnia 8 czerwca 2021 przez marketing
Moda na brzydotę?

 

 

Moda na brzydotę wczoraj ogarnęła media społecznościowe. Dokładnie wczoraj, bo nikt do tej pory naturalności, swobody i akceptacji nie określił brzydotą. Temat poruszony przez aktorkę @agnieszkęjakąśtam zyskał ogromne zasięgi przez swoją kontrowersyjność, brak wyczucia, taktu, niesprawiedliwość i niewiedzę, niepoliczalne jest, ile złego wyrządził i jeszcze długo będzie to robił. To tylko post, ale nie zapominajmy jaką moc mają media społecznościowe. 

Budzi wiele emocji, również u mnie, bo to ja na co dzień przyjmuję w swoim gabinecie Kobiety, które przez wiele czynników psychologicznych, obierają dany sposób myślenia. A ja, jako ekspert od cery a więc osoba, która ocenia obiektywnie i szuka sposobu, pomagam tym osobom zrozumieć, że dbanie o siebie jest jak najbardziej w porządku, ale powinno wynikać z miłości do siebie a nie nienawiści do własnego ciała! 

Instagramowe beauty to nowy, pożądany model piękna, który jest...niemożliwy do osiągnięcia. Totalne wygładzenie, równomierny koloryt w kierunku blasku glow, wyrównanie struktury skóry do takiego stopnia, że niewidoczny jest nawet minimalny ubytek tkanki w dolinie łez, jest niemożliwy do osiągnięcia. Nasza skóra pracuje, posiada funkcje wydzielnicze, poci się, tworzy sebum. Robi to, by się chronić przed czynnikami zewnętrznymi. I to jest normalne, tak pracuje skóra. To na niej zobaczysz efekt nieprzespanych nocy, nieodpowiednią dietę, czy przepłakany ostatni tydzień. Czy to oznacza, że jestem niepełna? Że odstaje od kanonu piękna, powinnam zostać w domu do momentu aż moja skóra będzie “najlepszą wersją siebie”? Czy mam zamówić domową wizytę lekarza od medycyny estetycznej? 

Moda na bycie sobą, akceptowanie naturalnych zmian, które zachodzą w organizmie, świadomość ich przyczyn to jedna z najlepszych dróg, jaką obrały media. W końcu wiele Kobiet zrozumiało, że są piękne bez dodatkowych mililitrów wypełniacza w policzkach. Taki nurt jest POTRZEBNY, bo zmierzamy w naprawdę niebezpiecznym kierunku. Wszystkie jesteśmy piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Kierując się  miłością do siebie, dbamy również o swoje ciało, potrzeby, jakość spożywanych produktów, ich pochodzenie, jak również udamy się na jogę, siłownię, masaż, aby zadbać również o komfort psychiczny. Gdy kochamy siebie, nie popadamy w skrajności! Jak te, opisane w naszym poście na temat #bodypositive. Wystarczy kochać siebie a wszystko, co kreujemy, jest dobre. 

 

Czy wstawienie relacji bez filtrów, zdjęć bez obróbki świadczy o byciu “szarą”, nie wartościową? Czy świadomośc swojego ciała i wartości nie powinna stanowić czynnika, który wpływa na komfort, podejmowane decyzje, bycie w porządku wobec samej siebie?

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.