Cele na ten rok.

Wysłany dnia 17 lutego 2021 przez admin
Cele na ten rok.

 

 

Wyznaczanie sobie kolejnych celów jest jednym z naszych hobby. Mamy jednak tendencję do stawiania sobie wysoko poprzeczki przez co nasze cele nie są mierzalne i dość często nie są realne. Postanowiliśmy więc wybrać jedne z najlepszych celów na rok 2021, które naszym zdaniem zawsze są możliwe do wykonania przy odrobinie chęci i zaangażowania.

 

CELE NA 2021: TOP 5!

       1. Dzwonić do swoich najbliższych przynajmniej raz w tygodniu. 

Ludzie to jedna z większych części naszego życia. Jednego dnia mijamy setki osób, których nie dane było nam poznać. W naszym życiu mamy jednak osoby, które są dla nas ważne. To przyjaciele, rodzina, osoby, które są z nami zawsze i towarzyszą nam zarówno w naszych sukcesach, jak i gorszych dniach. Co może być więc lepszego niż rozmowa z ukochaną osobą? Gdy jesteśmy zabiegani często ciężko jest utrzymywać kontakt. Mimo to wdzięczność za to, że po prostu są jest znacznie większa. 

      2. Dbać o higienę zdrowia psychicznego i fizycznego.

W dzisiejszych czasach dużo mówi się, aby korzystać z usług psychoterapeutów oraz psychologów. Coraz częściej słyszymy o depresji, stanach lękowych… Tak, jak dbamy o swoją sylwetkę poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, tak powinniśmy dbać o swoją psychikę i wewnętrzne “ja”, konsultując się ze specjalistami, medytując, odpoczywając czy robiąc rzeczy, które nas cieszą. 

       3. Cieszyć się z drobnych gestów. 

Świat konsumentów, który z pozoru jest bardzo komfortowy i ekskluzywny, często prowadzi do zguby. Czy nie byłoby łatwiej i lepiej zacząć dostrzegać to, co najbliżej? Przytulenie bliskiej osoby, uśmiech przechodniów, pierwsze promienie słońca po deszczowej pogodzie… To nic nie kosztuje, a jest o wiele cenniejsze.

       4. Być wyrozumiałym dla siebie i innych.

Nie zawsze wszystko udaje się za pierwszym razem. Porażki i niedociągnięcia sprawiają, że nabieramy doświadczenia, co sprawia, że stajemy się lepsi w danej dziedzinie. Co robi malec, który uczy się chodzić, więc co rusz upada? Wstaje. I idzie dalej. 

        5. Doceniać to co mam. 

Moment, w którym jesteśmy jest jedynym takim momentem. To, co przeżywasz, dana sytuacja, etap w Twoim życiu - to już się nie powtórzy. Spójrz ile osiągnąłeś w ciągu swojego życia, jak z wieloma rzeczami udało Ci się uporać. Doceń, zachłyśnij się tym, co już masz.

 

Cele na kolejny rok nie muszą dotyczyć ponownie tego samego. Nie musisz znów rozpisywać listy dotyczącej pójścia na siłownię, nauki dodatkowego języka. Lepiej jest zastanowić się, co może poprawić jakość Twojego życia w sposób zupełnie nie ingerujący w codzienne obowiązki i plany. Cele mogą być miłe. 

 

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.