Cele, zadania i realizowanie marzeń. Jak zaplanować nowy etap w życiu?

Wysłany dnia 9 lutego 2021 przez admin
Cele, zadania i realizowanie marzeń. Jak zaplanować nowy etap w życiu?

Dzieciństwo, nowa szkoła, pierwszy związek, zakup auta, studia i nowe towarzystwo, przeprowadzka do innego miasta. Życie składa się z pewnych rozdziałów, które odgrywają ważne role. To dzięki nim doświadczamy, poznajemy i uczymy się na błędach. Każdy krok do przodu to kolejna kartka zapisanego fragmentu naszego życia. Nie jesteśmy w stanie zliczyć ile pierwszych kroków postawiliśmy, aby rozpocząć co rusz nowy etap. 

Rozpoczynanie nowego etapu w naszym życiu często wiąże się z  trudnością.
Bywa, że czujemy potrzebę zmiany, marzymy, widzimy nasz cel ze statusem “zrealizowano”, jednak nasza głowa i myśli wciąż stoją w miejscu- wyjście ze strefy komfortu nie jest proste, wymaga odwagi, poczucia celu, sensu  i determinacji. 
Mimo to nowy etap to nowe szanse, niespodzianki i otwarcie na wiele możliwości. Nierzadko rozpoczęcie kolejnego rozdziału mimo, że trudne - przynosi ogrom dobra w naszym życiu. 

Skoro mamy świadomość, jak wygląda wyjście ze strefy komfortu i realizowanie marzeń, to w jaki sposób zaplanować nowy etap w życiu, tak, by przyniósł mnóstwo dobrego? 

 

1. Nie rozpamiętuj poprzedniego etapu.

Jasnym jest, że aby rozpocząć kolejny rozdział, musimy definitywnie zażegnać przeszły. Oznacza to nic innego jak domknięcie wszystkich spraw, pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, negatywnych myśli oraz toksycznych ludzi ze swojego otoczenia. Wiedz, że tylko rozpoczynając z czystą kartą może Ci się udać. Wystarczy, że pozwolisz sobie na krok do przodu - nie musisz rozgrzebywać starych ran. Ważne, by skupić się na przyszłości i osiągnięcie zaplanowanego celu. Tutaj na pewno może pomóc rozpisanie kroków, jakie musisz podjąć by wejść w nowy rozdział bez zbędnego bagażu. 

 

2. Zadbaj o siebie, wprowadzaj zmiany i obserwuj. 

Aby zaplanować kolejny etap w życiu istotne jest, aby ustalić pewne priorytety. W tym momencie pozwól sobie wsłuchać się w głos swojego serca i zapytać siebie: co jest dla mnie najważniejsze? Spróbuj zastanowić się jakie są Twoje marzenia, co zawsze chciałaś robić, osiągnąć i przemyśl czy zrealizowanie tych rzeczy jest możliwe w danym momencie Twojego życia. Spisanie wszystkich myśli z pewnością ułatwi zadanie. Nie chodzi o to byś od razu rzucała się na głęboką wodę - angażuj się w realne cele i przedsięwzięcia. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz nanieść poprawki to Twojego planu nowego etapu, aktualizować go, również w trakcie jego trwania.

3. Nie bój się, że się nie uda.

 

Strach ma wielkie oczy. Nieważne w jakiej sytuacji życiowej się znajdujesz - zawsze jest możliwość wprowadzenia zmian. Już sam fakt, że w Twojej głowie pojawiła się myśl o rozpoczęciu nowego etapu świadczy o Twojej odwadze i sile. Jeśli męczą Cię pewne wątpliwości, potraktuj je jako pytania, na które warto znaleźć odpowiedź. Wszystkie niejasności i odpowiedzi zapisuj w swoim planerze, abyś mogła zawsze do nich wrócić w momencie kryzysu. 

Zrobienie kroku do przodu może wydawać się przerażającym doświadczeniem. Jeśli jednak umiejętnie się do tego zabierzesz, może okazać się, że to najlepsze co Cię spotkało. 

5% zniżki na produkty IB PUBLISHING

Odbierz zniżkę na nasze produkty i otrzymaj ich próbki.

user
email
beaware.com.pl przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklamy, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie. View more
Akceptuj
0
Twój koszyk
  • No products in the cart.